Montane znamená nadčasový design

6. listopadu 2023

Montane znamená nadčasový design

Produkty Montane jsou navrhovány a vyráběny s důrazem na dlouho životnost. Navrhujeme každý prvek tak, abychom zajistili, že naše oblečení a vybavení bude vaším spolehlivým společníkem v horách.

Prostřednictvím designu se snažíme o jednoduchost. Na prvním místě je jednoznačně funkčnost a odolnost. Od konstrukčních metod až po výběr látek neustále kontrolujeme celý proces, abychom vyrobili nejodolnější vybavení, jaké potřebujete.

Design

Odstraněním přebytečných prvků dosahuje náš minimalistický přístup k designu nadčasovosti.

Jak se společnost vyvíjí, s neustále se měnícími trendy a vyvíjejícím se vkusem, snahou Montane je zachovat si svoji vizuální přitažlivost. Nechceme, aby vás přestal bavit vzhled nebo barva vaší bundy, protože už není trendy. Chceme, aby to byl kousek oblečení, který budete nosit každý den, pro různé outdoorové aktivity, v široké škále podmínek, po mnoho let.

Proto volíme monochromatické barvy pro naše produkty, které jsou tak nadčasové a umožňují vytvářet a kombinovat barevnost oblečení pomocí jeho vrstvení. 

Když mluvíme o monochromatických barvách, máme na mysli všechny odstíny jedné barvy.  Je praktické doplňovat svoje kousky v outdoorovém šatníku o další v barvách tón v tónu, než se zbavovat jedné různobarevné bundy a nahrazovat ji novou, to by bylo proti naší myšlence o udržitelnosti.

Vše, co vyrábíme, bylo navrženo tak, aby bylo vaším společníkem v horách. Ať už vás udrží v chladu, suchu nebo teple, každá látka byla pečlivě zvolena a každá nit je důležitá.

Náš přístup znamená, že často ubíráme, abychom naopak mohli přidat. Redukce švů, odstranění vrstev látky nebo optimalizace prvku vyžaduje zvýšenou pozornost věnovanou detailům a řemeslnému zpracování.

Montane slaví 30 let

Již po tři dekády Montane vyvíjí lehké a prodyšné outdoorové oblečení a vybavení v souladu s měnící se krajinou. Snažíme se vždy navrhnout nadčasové a praktické oblečení pro aktivní pohyb.

Inspirujeme se horskými pásmy, nepřístupnými vrcholy, hledáme neprozkoumané stezky. Sdílíme touhu a nadšení pokořit hranice i překážky, vzájemně se inspirujeme k objevování nových míst.

Přemýšlíme o našem vybavení, testujeme, zdokonalujeme všestrannost, tak abychom zároveň snížili dopad na přírodu, kde nacházíme tu skutečnou inspiraci a sílu. Sdílíme společnou lásku k přírodě.

Spolupracujeme s předními světovými sportovci a outdoorovými profesionály, od ultra vytrvalostních sportovců, kteří pravidelně posouvají své limity na některých nejnáročnějších ultra akcích, až po vysokohorské horolezce, kteří zdolávají jedny z nejmocnějších hor planety. Každý přináší do týmu jedinečnou specializaci, což nám umožňuje důkladně otestovat naše vybavení v náročných podmínkách.

„Staňte se jedním z nás, posouvejte své limity, plňte si své sny, není důležitá cesta ani cíl, ale s kým se na své dobrodružství vydáte!“

Montane je tu již 30 let s vámi!


← Zpět na seznam článků